Co je firemní podlinka v zábavě a proč s ní pracuji

Pokud hledáte někoho, kdo vaše kolegy v týmu či ve firmě jenom pobaví, najměte si klauna 😃. Rád připravuji zábavu tak, aby nejen pobavila, ale aby měla i nějakou skrytou podlinku, která pomáhá podpořit to, co firma nebo tým aktuálně řeší

Neřešíte v týmu náhodou také tato témata?

Seznámení a propojení kolegů

Pokud máte v týmu hodně kolegů nebo jste v poslední době nabrali větší počet nováčků, určitě dává smysl dát prostor pro jejich seznámí a vzájemnému propojení. A zábavná forma je k tomu ideální, protože je nenucená a zároveň vytváří společné zážitky.

Co na seznámení a propojení kolegů skvěle funguje?

Posílení komunikace

Mluvíte spolu v týmu sice často, ale i tak se komunikace v týmu spíš zhoršuje. Přesně to může být důvod, proč pro kolegy připravit zábavné aktivity, které posilují právě vzájemnou komunikaci.

Co na posílení komunikace v týmu funguje?

Posílení spolupráce

Když všichni pracují společně a každý dělá to, na co je dobrý, dostaví se perfektní výsledek. To firmy sice často chtějí, ale ne vždy se to stane. Proto je ideální v takové situaci pro kolegy připravit sadu aktivit, které jsou zaměřené právě na zlepšení spolupráce.

Co na posílení spolupráce v týmu funguje?

Zlepšení atmosféry a vytvoření zážitků

Různá oddělení ve firmě mezi sebou logicky občas bojují. Obchod s marketingem, produkt se zákaznickou podporou apod. Aby se nevytvářeli hradby a bariéry mezi odděleními, dává smysl nechat je se společně pobavit. Stačí kolegy správně zamíchat a dát jim nějakou společnou aktivitu, u které se budou praskat smíchy.

Co na zlepšení atmosféry a vytváření zážitků funguje?

Podpora změny, oslava milníku či ohlédnutí

Některé aktivity pro váš tým mohou být zaměřeny na to, aby podpořili chystané nebo proběhlé změny. Stejně tak se v rychlém tempu se občas neumíme zastavit a oslavit dokončený projekt nebo jiný firemní úspěch.

Jak netradičně podpořit změnu nebo oslavit úspěchy?

Onboarding nováčků do firmy

Nástup do firmy nemusí být jenom přehlídka prezentací, ale může to být zábava. Chcete-li podpořit firemní kulturu a vytvořit u nováčků opravdový zážitek, co do nástupních dní vložit i pár zábavných aktivit na uvolnění, ale i na poznání nového pracoviště.

Jak udělat skvělý dojem na nováčky v rámci onboardingu?

Teambuilding

Pro týmové teambuildingy nejčastěji zajišťuji nenásilné a zábavné aktivity vedoucí ke zvýšení spolupráce jednotlivých členů týmu.

Aktivity je možné zaměřit na zlepšení komunikace, kreativity, otevřenosti a důvěry. Zároveň vždy doporučuji nechat prostor i na obyčejnou zábavu ve formě vědomostních či hudebních kvízů.

Firemní akce

Firmy mají často pravidelná celodenní setkání, kde se prezentují výsledky uplynulého období a nové plány. Firmy pak většinou chtějí své kolegy uvolnit a nechat se bavit.

V takovém případě nejlépe fungují tematické kvízy, soutěže na motivy TV pořadů nebo virtuální cestování s poznáváním cestovatelských míst.

Večírek

Firmy nemusí slavit jen před Vánoci na vánočním večírku, ale i v průběhu roku nebo když se jedná o významná výročí firmy.

Nejpopulárnějšími aktivitami pro večírky jsou vždy tematicky pojaté večírky, vtipná video rekapitulace s ohlédnutím za uplynulým obdobím nebo hudební kvízy, pro navnadění kolegů na tancování.

Co mohou aktivity podporovat

Firemní kulturu

Pokud budujete ve vaší firmě přátelskou firemní kulturu, každá zábavná aktivita navíc jenom vaše kolegy utvrdí, že to myslíte opravdu vážně

Hodnoty

Stojí vaše firemní hodnoty na komunikaci, otevřenosti či vzájemnosti? Pak všechny aktivity, které kolegy rozesmějí, jednoznačně podporují vaše hodnoty.

Firemní cíle

Připomeňte a podpořte nenásilnou a zábavnou formou vaše cíle pro následující období tím, že do aktivity společně zaneseme jejich kontext

Pozitivní zážitky

Nechte vaše kolegy vystoupit z rychlého pracovního tempa a nasazení a nechte získat i jiné, než pracovní zážitky. Tím budujete silnější vazby mezi lidmi.

Posílení spolupráce

Potřebujete ve vašich týmech hravou formou posílit spolupráci a ukázat, že „to jde“? Pak stačí zakomponovat aktivity, které mají tento podtext.

Oslavu milníků

Udělejte si čas na to se zastavit a oslavit dokončené projekty, dosažené cíle za uplynulé období či jakékoliv další důležité milníky vaší firmy.

Mám zájem o zábavu

Už máte představu, co by se vám líbilo nebo to chcete nejdřív probrat a zjistit, jaké jsou všechny možnosti? Nejrychlejší bude se spojit.